Jules Gabriel Verne

Vardas Žiulis
Pavardė Vernas
Vardas originalo kalba Jules Gabriel
Pavardė originalo kalba Verne
Profesija rašytojas
Gimimo data 1820 m.

Išsami biografija

Žiulis Vernas (pranc. Jules Gabriel Verne, 1828 m. vasario 8–1905 m. kovo 24 d.) buvo prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas. J. Vernas, kartu su H. Dž. Velsu, laikomas „mokslinės fantastikos tėvu“. Žymiausios knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20 000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“.

Žiulis Vernas gimė Nante, Prancūzijoje. Vaikystę jis praleido namuose, buvo vyriausias iš penkių vaikų. Rašytojo tėvas Pjeras Vernas (1798–1871) buvo advokatas, kilęs iš Provanso teisininkų šeimos. Tam, kad būtų pratęsta šeimos tradicija, Ž. Vernas atvyko į Paryžių studijuoti teisės, o jo dėdė pristatė būsimą rašytoją literatūriniuose susibūrimuose. Netrukus Ž. Vernas pradėjo publikuoti pjeses, gerai pažinojo tokius rašytojus kaip Aleksandras Diuma ir Viktoras Hugo. Nepaisant to, kad didžiąją laiko dalį Ž. Vernas rašė knygas, advokato diplomą jis vis tiek gavo.

Būdamas 28 m. Vernas vedė Onoriną de Bianą, jauną našlę su 2 vaikais, ir gyveno dideliame name užmiestyje. Greitai Ž. Verno romanai tapo neįtikėtinai populiarūs pasaulyje. Be mokslininko išsilavinimo ir keliautojo patirties, daug laiko skyrė skaitymui ir tyrinėjimams, kad galėtų parašyti savo kūrinius.1886 m. Ž. Vernas buvo sužeistas: jo psichiškai nesveikas sūnėnas Gastonas iššovė jam į koją, ir rašytojas iki gyvenimo pabaigos nebegalėjo judėti.

Kiti vardo, pavardės variantai

Vardas Pavardė Kalba
Žiulis Gabrielis Vernas